Programator Windows Phone

Candidatul ideal este pasionat de tehnologiile mobile de varf, este la zi cu ultimele noutati legate de dezvoltarea aplicatiilor native atat pentru smartphones cat si tablete. Poate dovedi experienta relevanta atat prin participarea la proiecte in alte posturi anterior ocupate, cat si prin proiecte personale, hobby sau lucrari realizate pe cont propriu.

Nu esti pregatit pentru un post de programator?
Iti oferim posibilitatea de a efectua un stagiu de pregatire in programarea dispozitivelor mobile dotate cu sistemul de operare Windows Phone.
Cerinte:
  • cunostinte avansate de programare pe platforma Windows Phone
  • cunostinte medii de programare pentru baze de date relationale (SQL)
  • capacitatea de a respecta termene limita
  • pasiune, ambitie si motivare profesionala
  • capacitatea de a utiliza limba engleza, atat in scris cat si conversational, la un nivel cel putin mediu

Reprezinta un avantaj:
  • experienta de programare cu orice alta platforma de dezvoltare software, inclusiv tehnologii web sau baze de date
  • capacitatea de implicare in procesul de analiza software

Conditii si responsabilitati:
  • este necesara prezenta la sediul firmei 40 ore pe saptamana (program flexibil)

Beneficii oferite:
  • sistem de salarizare atractiv care reflecta abilitatile si implicarea in companie
  • dezvoltare profesionala in cadrul unei echipe tinere
  • conditii de munca excelente