Programator HTML 5

Candidatul ideal este pasionat de tehnologii web, este la zi cu ultimele noutati legate de dezvoltarea siturilor si aplicatiilor web atat pentru desktop cat si smartphones si tablete. Poate dovedi experienta relevanta atat prin participarea la proiecte in alte posturi anterior ocupate, cat si prin proiecte personale, hobby sau lucrari realizate pe cont propriu.

Nu esti pregatit pentru un post de programator?
Iti oferim posibilitatea de a efectua un stagiu de pregatire in dezvoltarea de site-uri si aplicatii web pentru platforme mobile.
Cerinte:
  • cunostinte avansate de tehnologii web client side (JavaScript, HTML, CSS)
  • capacitatea de a respecta termene limita
  • pasiune, ambitie si motivare profesionala
  • capacitatea de a utiliza limba engleza, atat in scris cat si conversational, la un nivel cel putin mediu

Reprezinta un avantaj:
  • cunoasterea unui limbaj de programare server side (PHP sau ASP.NET) si lucrul cu baze de date
  • capacitatea de implicare in procesul de analiza software
  • experienta de lucru cu framework-uri MVC
  • experienta de lucru cu Linux

Conditii si responsabilitati:
  • este necesara prezenta la sediul firmei 40 ore pe saptamana (program flexibil)

Beneficii oferite:
  • sistem de salarizare atractiv care reflecta abilitatile si implicarea in companie
  • dezvoltare profesionala in cadrul unei echipe tinere
  • conditii de munca excelente